Blog eksperta

Nowoczesne narzędzia do serwisowania klimatyzacji samochodowej

Klimatyzacja samochodowa to w obecnych czasach podstawowe wyposażenie każdego pojazdu. Chociaż nasz klimat nie uchodzi za gorący, to jednak z klimatyzacji warto korzystać cały rok, również zimą, by oczyścić zaparowane szyby. Serwis klimatyzacji samochodowej Auto-Conrad w Warszawie, nie tylko posiada certyfikat uprawniający do serwisowania klimatyzacji, ale także doskonałe, nowoczesne narzędzia, dzięki którym instalacja jest sprawna i bezpieczna dla środowiska.

Master Cool 55100

Master Cool 55100 do serwisowania klimatyzacji samochodowejKażdy, kto przyjedzie do naszego warsztatu w Warszawie wykonać serwis klimatyzacji samochodowej, może być pewien, że szczelność jego układu klimatyzacyjnego zostanie sprawdzona między innymi narzędziem Master Cool 55100. Gwarantuje ono bardzo dokładny pomiar, który umożliwia znalezienie nawet minimalnych wycieków. Wyciek substancji chłodniczej nawet rzędu 3 gramów rocznie, zostanie przez nie zasygnalizowany. Co ważne, badając nim klimatyzację samochodową w Auto-Conrad w Warszawie lokalizujemy miejsce nieszczelności, nawet w bardzo trudno dostępnych lokalizacjach i usuwamy je.

Magneti Marelli

Magneti morelli do serwisowania klimatyzacji samochodowejRównie skutecznym narzędziem używanym do sprawdzania szczelności klimatyzacji samochodowej w warszawskim serwisie Auto-Conrad jest urządzenie elektroniczne firmy Magneti Marelli. Wykrywa takie czynniki jak CFC, HCFC, HFC, wyposażone jest w elastyczną sondę. Osoba obsługująca urządzenie ma możliwość wyboru trzech poziomów czułości, a o wycieku informowana jest sygnalizacją dźwiękową i optyczną.

Regularnie serwisuj klimatyzację samochodową

Wszyscy użytkownicy pojazdów z klimatyzacją samochodową z terenu Warszawy i okolic powinni pamiętać o regularnym jej serwisowaniu. Nawet jeśli działa sprawnie, to wizyta w serwisie takim jak warszawski Auto-Conrad, pozwoli na oczyszczenie jej ze szkodliwych pleśni i diagnozę ewentualnych wycieków. Serwisowanie klimatyzacji samochodowej w Auto-Conrad w Warszawie skutkuje także usunięciem przykrych zapachów, odświeżeniem całej instalacji i zapobiega poważnym awariom. Dzięki regularnym wizytom w serwisie, w którym używane są nowoczesne narzędzia, klimatyzacja samochodowa będzie działała sprawnie i nie będzie miała negatywnego wpływu na środowisko.