Blog eksperta

Przedwakacyjny przegląd samochodu w serwisie Opla w Warszawie u mechaników z Auto-Conrad

Sezon wakacyjny rozpoczęty, więc warto sprawdzić swój samochód zanim wybierzesz się na rodziną wycieczkę. Często takie wyjazdy są związane z pokonaniem znacznie dłuższej trasy, więc samochód musi być sprawny pod względem mechanicznym. Zdecydowanie zalecamy dokładny przegląd auta przed wyjazdem, aby oszczędzić sobie sporo nerwów i straconego urlopu. Dodatkowo w razie awarii pojawiają się koszty wzywania pomocy drogowej, które nie są najniższe. Przeglądu można dokonać m.in. w naszym serwisie Opla w Warszawie.

Przegląd samodzielnie czy w warsztacie?

Zalecamy skorzystanie z usług fachowców, którzy dysponują nie tylko sporym doświadczeniem, ale również specjalistycznym sprzętem. Obeznany mechanik z serwisu Auto-Conrad w Warszawie skutecznie zdiagnozuje i naprawi wszystkie uszkodzone elementy.

Samodzielny przegląd nigdy nie będzie taki dokładny jak w naszym serwisie Opla w Warszawie. Co prawda, sprawdzisz działanie podstawowych funkcji pojazdu, ale te bardziej złożone zostaną pominięte ze względu na brak odpowiedniego sprzętu do diagnostyki.

Zaplanuj sobie przegląd nieco wcześniej, ponieważ tuż przed sezonem wakacyjnym niejeden mechanik w Warszawie ma pełne ręce roboty i zajęte terminy. Zadzwoń i zarezerwuj sobie dogodny termin, aby nie wyruszyć w trasę samochodem, którego stanu technicznego nie będziesz pewny.

Co należy sprawdzić?

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się skorzystać z naszego mechanika w warsztacie w Warszawie, czy zechcesz zrobić przegląd samodzielnie, to warto jest wiedzieć na co zwrócić uwagę. Serwis Opla w Auto-Conrad kompleksowo podchodzi do swojego zadania i kontroluje bardzo dokładnie poszczególne układy samochodu.

Podczas pracy mechanika w naszym warsztacie w Warszawie sprawdzane jest przede wszystkim zawieszenie pojazdu. Jeśli będzie ono miało jakiekolwiek luzy, to wykonywanie manewrów na drodze może zostać mocno utrudnione. Zużyte elementy zawieszenia mają również duży wpływ na wydłużenie się drogi hamowania. Dodatkowo sprawdzane są tarcze i klocki hamulcowe, gdyż one także muszą być w doskonałej kondycji.

W żadnym wypadku nie powinno się pomijać instalacji elektrycznej. Obecnie samochody są naszpikowane elektroniką, przez co posiadają więcej elementów, które mogą ulec awarii. Nasz serwis Opla w Warszawie posiada niezbędny sprzęt, który pozwala na przeprowadzenie wnikliwej kontroli całej elektryki i pozwoli wykluczyć najczęstsze usterki.

Warto również sprawdzić stan oleju w silniku oraz zużycie opon. Często są to jedne z najbardziej zaniedbywanych spraw, tymczasem mają one kluczowe znaczenie dla bezpiecznej i bezawaryjnej podróży.

Serwis Opla znajdujący się w Warszawie oceni stan opon w Twoim aucie i w razie potrzeby zaproponuje Ci ich wymianę na nowe, w atrakcyjnej cenie.

Nie lekceważ swojego bezpieczeństwa!

Nie warto jest oszczędzać na przedwakacyjnym przeglądzie samochodu, gdyż oszczędzasz tym samym na bezpieczeństwie swoim oraz swoich bliskich. Dzięki profesjonalnym mechanikom z Auto Conrad w Warszawie Twoje auto będzie w pełni przygotowane do podróży i z pewnością Cię nie zawiedzie. Warto podkreślić, że serwisujemy także samochody innych marek, takich jak: Audi, BMW, Volkswagen, Skoda, Ford czy Renault.