Klimatyzacja

klimatyzacja samochodowa warszawaKlimatyzacja samochodowa jest odpowiedzialna za wymianę powietrza. Jej zadaniem jest utrzymanie pożądanej wilgotności i temperatury w aucie, które wpływają bezpośrednio na komfort jazdy. Warto zwrócić uwagę na prawidłowe działanie naszej klimatyzacji. Wbrew panującej opinii przydaje się ona nie tylko latem. Mokre ubrania w deszczowy dzień o każdej porze roku powodują, że w aucie pojawia się wilgoć, przez którą parują szyby. Dzięki klimatyzacji łatwo i szybko można osuszyć powietrze w samochodzie. Dodatkowo regularne używanie wpływa korzystnie na jej stan techniczny. Gdy klimatyzacja samochodowa włączana jest chociaż raz na miesiąc na chwilę, sprężarka pozostaje stale nasmarowana.

Kiedy należy udać się na kontrolę klimatyzacji?

  • kiedy jest słaba siła nawiewu
  • kiedy powietrze nie jest wystarczająco zimne
  • kiedy z klimatyzacji unosi się nieprzyjemny zapach.

serwis klimatyzacji samochodowej warszawaNiezależnie od tych oznak, serwis klimatyzacji samochodowej powinno odwiedzać się raz w roku. Elementy takie jak sprężarka, skraplacz, zawór rozprężny, czy parownik powinny być sprawdzane i regulowane. Do tego rurki i uszczelki mogą zacząć przeciekać, co zmniejsza wydajność klimatyzacji.

Nasz serwis klimatyzacji samochodowej w Warszawie oferuje pełen zakres usług związanych z klimatyzacją w samochodzie.

  • Napełnienie klimatyzacji / nabijanie klimatyzacji

W skład usługi wchodzi opróżnienie układu z czynnika, oczyszczenie czynnika i układu z wody, napełnienie klimatyzacji czynnikiem, pomiar efektywności chłodzenia, oraz kontrola sprężarki klimatyzacji, wentylatora i zaworków.

  • Ozonowanie / odgrzybianie klimatyzacji

Czyszczenie klimatyzacji – odgrzybianie ozonem.

  • Kontrolę szczelności układu klimatyzacji

Wstępne sprawdzenie szczelności próżnią. Następnie układ jest napełniany tzw. Mr. Greenem. Po tygodniu klienci wracają do naszego warsztatu samochodowego żeby sprawdzić szczelność klimatyzacji w warunkach wysokiego ciśnienia układu.

Siedzibą naszego serwisu jest Warszawa. Oprócz serwisu klimatyzacji w naszym serwisie wykonujemy również szereg innych napraw, m.in. wymianę rozrządu czy wymianę sprzęgła.

NOWOŚĆ

Profesjonalne czyszczenie parownika układu klimatyzacji

więcej...


Profesjonalne czyszczenie układu dolotowego i wtryskowego w silnikach TSI, GDI, TDI

więcej...


CERTYFIKOWANY SERWIS KLIMATYZACJI SAMOCHODOWEJ

Dla naszych klientów zapewniamy duży komfortowy parking
z całodobową ochroną i stałym monitoringiem