PRZYGOTUJ AUTO NA SEZON LETNI

Jednym z elementów samochodu, który powinien być właściwie przygotowany do jazdy w sezonie letnim, jest układ paliwowy. Jest to zdecydowanie jeden z kluczowych systemów w Państwa pojeździe. Z powodu różnic temperatur, a także zwiększającej się zawartości biokomponentów w obecnie sprzedawanych paliwach, w układzie paliwowym w Państwa pojedzie może gromadzić się woda oraz zanieczyszczenia. Przy niskich temperaturach zbyt duża ilość wody w układzie może sprawić sporo problemów, a nawet całkowicie uniemożliwić właściwe użytkowanie samochodu. Kiedy w układzie zbierze się za dużo wody, to przy nadejściu mrozów paliwo może po prostu zamarznąć. Dlatego też, aby uniknąć ewentualnych komplikacji i utrudnień w uruchamianiu pojazdu, należy oczyścić układ paliwowy.

Procedura czyszczenia pomaga zapobiegać także zużyciu najważniejszych elementów układu paliwowego, takich jak pompa wysokociśnieniowa paliwa czy wtryskiwacze paliwa.
Warto pamiętać, żeby usunięciem wilgoci z układu paliwowego oraz jego konserwacją zająć się już z początkiem jesieni. Nocne przymrozki, które w Polsce są normalnością nawet w październiku, mogą sprawić, że utrudnione będzie uruchomienie auta wczesnym rankiem, nawet gdy w ciągu dnia temperatura jest dodatnia. Nasz serwis dokonuje nie tylko zabiegów polegających na usunięciu wody z układu, ale również kompleksowo przygotowuje układ paliwowy w Państwa samochodzie. Po wykonaniu przez nasz serwis takiego zabiegu wyeliminujemy nie tylko problemy z rozruchem silnika, ale również wpłyniemy pozytywnie na pracę silnika i zmniejszymy ryzyko napraw spowodowanych awariami a także może to zmniejszyć zużycie paliwa. Przygotowujemy układ paliwowy zarówno w autach z silnikiem benzynowym jak i silnikiem Diesla.

Dla naszych klientów zapewniamy duży komfortowy parking
z całodobową ochroną i stałym monitoringiem